Vioforterapie

Viofor JPS systém - Přirozená regenerace s maximálním účinkem.
Vioforterapie (přesněji nazývána vioforstimulace) - jedná se o fyzikální terapii, která jemným a šetrným způsobem stimuluje a regeneruje buňky živých organismů.

VIOFOR JPS je přístroj produkující velmi jemné magnetické pole, které má výrazné regenerační účinky na všechny buňky našeho těla. Svým pojetím je zcela unikátní a zatím veškeré pokusy o jeho zkopírování byly neúspěšné. Je naprosto odlišný od všech forem magnetického pole, které běžně užívají v rehabilitačních zařízeních apod. Viofor JPS System je vytvořen na základě patentu tří vědců, uznávaných lékařů, prof. MUDr. Jaroszyka, prof. MUDr. Paluszaka a prof. MUDr. Sieroně. Jeho výzkum trval více než 17 let a systém je stále dále vyvíjen.

Magnetické pole - a jeho působení na lidský organizmus

O působení magnetického pole na organizmus každý z nás jistě několikrát slyšel. Názory se určitě lišily - někdy se tvrdilo, že účinky jsou pozitivní jindy negativní. Jak se v tom orientovat?

Řekněme si k tomu něco bližšího. V první řadě si představme magnetické pole země, které chrání vše živé před nebezpečnými složkami kosmického a slunečního záření. Protože i člověk je "živý tvor", který ve svém vývoji podléhal a samozřejmě stále podléhá působení tohoto elektromagnetického záření, považujeme jeho vliv za normální a přirozený. Musíme si přiznat, že ačkoliv jej neumíme vnímat, bez jeho existence by nebylo možné zajistit správné fungování buněčných biochemických dějů.

Na druhé straně rádio, televize, elektronika včetně mobilních telefonů vedly ke vzniku nepřirozeného elektromagnetického pole, které bohužel v lidském organismu vyvolává poškození fyziologických mechanismů.

Systém Viofor JPS vyrábí magnetické pole, které způsobí v lidském těle změny, které se podobají změnám pod tělesným zatížením (tělesné napětí, pohybová aktivita) a tak podporují procesy biologické obnovy. Jak regenerace životních sil, tak také psychika úzce souvisí s pohybovou aktivitou.

Vioforterapie využívá kombinace 3 současně působících fyzikálních hodnot:

"Elektromagnetická energie je základní energií,
na které závisí život organismu"

Werner Karl Heisenberg, laureát Nobelovy ceny

Souprava Viofor JPS Systém využívá tří současně působících účinků v přírodních parametrech. Účinnost uvedených hodnot je synergická, má minimum kontraindikací a je pro organismus mnohem šetrnější a využitelnější než klasická magnetoterapie.

Biologické působení je výsledkem třech základních účinků:

1. Elektrodynamické působení

Elektrodynamické působení je v praxi působení na stěnu buňky. Dodává energii na povrch buněčných membrán a podporuje jejich průchodnost. Následkem toho je až o 70% vyšší a účinnější vstřebatelnost vitamínů, minerálů, stopových prvků. Klinicky potvrzena zvýšená průchodnost buněčných membrán se s úspěchem využívá k transportu vápníku, železa a dalších prvků ke zlepšení hustoty kostní hmoty při osteoporóze, při kloubních potížích artróze, nebo na podporu tvorby hemoglobinu, který podstatně ovlivňuje oxydoreduktivní procesy. Vzhledem k tomu, že buňky nemění svůj objem, je při uvedené zvýšené vstřebatelnosti také rychlejší celková látková výměna. To v praxi znamená, že je rovněž až o 70% účinnější vylučování toxinů, konzervantů a jiných škodlivých substancí z buněk. Zjednodušeně: dochází k velice důležitému procesu detoxikace na buněčné úrovni. Vioforterapie podporuje zdravou látkovou výměnu a současně i bezpečné odstraňování nadbytečných kilogramů při hubnutí.

2. Magneto-mechanické působení

Magnetostimulační působení v rámci Vioforterapie stimuluje přenos kyslíku a zabezpečuje lepší okysličení organismu. Dochází k aktivaci červených barviv hemoglobinu (krev) a hemosiderinu (svaly), čímž se zlepšuje transport kyslíku po organismu.

3. Iontová rezonance cyklotronová

Iontová rezonance cyklotronová - patent prof.Mudr. Jaroszyka (výsledek práce 17-ti letého vývoje ve vědeckovýzkumném institutu biofyziky), je současně třetím působením u Vioforterapie. Zjednodušeně vysvětleno, jde o cílené nastavení amplitud frekvencí od 1 do 1000 Hz, vědeckou radou i v odborné literatuře je tohle působení nazýváno jako "iontový rezonans cyklotronový" Působení prokazatelně aktivuje větší část enzymových skupin a je současně aktivátorem všech tělesných tekutin, jako je krev, lymfa, mezibuněčné tekutiny, kde je prokazatelným efektem rychlejší a účinnější regenerace organismu, čímž se významně zkracuje doba při odstraňování zdravotních potíží. Zároveň působí na matrix mitochondrií buněk a také složité procesy přeměň. Dodává buňkám energii. Aktivuje v dostatečné míře vyplavování endogenních opiátů ze skupiny beta-endorfinů, které působí analgeticky v takové míře, že v 90% případů můžete omezit užívání chemických analgetik a tak ušetřit svá játra, ledviny i finance. Toto působení omezí vnímání různých bolestí zad, kloubů, svalů a jiných, včetně příčiny bolestí a to zatím analgetika neumí. Uvedené působení má rovněž vasodilatační účinek, který normalizuje funkci krevního oběhu, zejména oxydoreduktivní procesy a krevní tlak.

Toto působení se navzájem propojuje a násobí.

Přístroje a různá zařízení pro magnetoterapii používají asi 1000-krát větší indukci magnetického pole, než zařízení Viofor JPS, kde jsou hodnoty do 100 µT (mikro Tesla).

"Snaží-li se příroda existovat při co nejnižších hladinách elektromagnetických polí a vzájemně je redukovat, nevidím nejmenší potřebu tyto hodnoty 1000-krát či více převyšovat, pokud se nechci chovat destruktivně k tomu, co by nám mělo být nejbližší, k našemu zdraví."

Autor: MUDr. Milan Veselý

Při VIOFORTERAPII dochází k intenzivní látkové výměně a tím k celkovému zvýšení metabolické aktivity buněk. Dochází např. k:

Buněčné detoxikaci:

Podstatně se urychluje látková výměna, tzn. vylučování toxinů z buněk je mnohem rychlejší. Rychlejší látkové výměny se využívá i při redukci hmotnosti, je však potřeba před aplikací min.hodinu nejíst a po aplikaci též.

Aktivaci enzymů:

Díky působení na tělesné tekutiny, zejména na mezibuněčnou tekutinu se významně zkracuje doba při odstraňování různých zdravotních potíží jako např. otoků, celulitidy.

Zvýšení obranyschopnosti organismu:

Díky lepšímu vstřebávání vitamínů, minerálů, stop.prvků a enzymů je organismus odolnější proti infekcím a dochází ke zmírnění autoimunitních onemocnění, což ocenila medailí Asociace v boji proti rakovině Marie Sklodowskiej-Curie.

Zvýšení výkonnosti organismu:

Zlepšuje sycení erytrocytů (červených krvinek) kyslíkem a také se zvyšuje množství kyslíku, který je volně rozpuštěný v tekutinách.

Harmonii těla:

Vlivem vioforstimulace se zvyšuje až o 40% základní zdroj energie buněk, takže dochází ke stabilizaci homeostázy (schopnosti udržovat stabilní vnitřní prostředí, které je nezbytnou podmínkou fungování a existence organismu, i když se vnější podmínky mění).

Zlepšení relaxace a kvality spánku:

Při aplikaci Vioforterapie dochází ke zvýšené tvorbě melatoninu (spánkového hormonu). Umožňuje tedy navození celkové relaxace a analgetického účinku vioforterapie.

Nejčastější využití:

  • Napomáhá regeneraci nervových spojení a regeneraci tkání.
  • Při onemocnění kloubního aparátu - např. artrózy, revmatoidní artritídy, bolesti a degenerativní onemocnění páteře a pohybového aparátu.
  • Výrazné zpomalení průběhu autoimunitních onemocnění, roztroušené sklerózy, mozkové obrny, Crohnovy choroby, Parkinsona, Alzheimera, revmatických onemocnění se zlepšením pohyblivosti atd.
  • Napomáhá po mozkových příhodách a při kardiovaskulárních onemocněních, při nespavosti, depresích, hyperaktivity, dlouhodobé únavy atd.
  • Značně urychluje hojení všech ran - poúrazové a pooperační stavy.
  • Pomáhá dodatečně i při letitých úrazech, vhodný je po plastických operacích.

Další indikace: Nejčastějí využití Viofor z hlediska obtíží je podrobněji popsáno ZDE nebo si tento přehled můžete stáhnout ve formátu *.pdf a vytisknout (soubor je k dispozici v pravé části webu v sekci "Ke stažení").

Působení vioforterapie lze využít i v regeneračních zařízeních, která vioforterapii využívají nebo v domácnostech. Aplikace je jednoduchá a zcela bezbolestná.

Přednášku o Vioforstimulaci v Českém rozhlase si můžete poslechnout ZDE


…moderní, bezpečný, šetrný, účinný…