Tlakohnětná masáž

Jedná se o tlako-hnětnou kyčel-nápravnou masáž, která vznikla výběrem z mnoha různých metod z Japonska, Číny a dalších zemí. Masáž se provádí v lehkém oděvu na podložce na zemi (délka cca 60 minut). Proč v lehkém oděvu? Při této masáži se totiž nepoužívá tření svalů jako u regenerační masáže, ale používá se tlak a hnět.Proč vlastně vznikla tato tlakohnětná masáž?

V dnešní moderní společnosti jsme někdy nuceni žít v nevhodném životním prostředí, v neustálém stresu a náš pohyb je většinou nedostatečný nebo žádný. Tento uspěchaný životní styl se začne projevovat nejprve drobnými neduhy. Někoho pobolívá krční, hrudní nebo bederní páteř, někoho kyčle, nohy, či jen nárty a prsty u nohou, nejprve se mohou bolesti objevovat jen občas - při delším stání nebo naopak při delší chůzi.

Lidské tělo by mělo nést stejnou váhu na pravé i levé končetině, jinak při delším zatížení jen jedné končetiny dochází k vychýlení kyčelní kosti (jedna noha se zdá být kratší) a člověk k udržení rovnováhy sklání své tělo ke straně. Páteř se křiví a pokud nedojde k nápravě, vychýlení páteře se rozšiřuje i na ramenní, loketní, zápěstní a prstové klouby a také na žebra. Vychýlená kyčelní kost se projevuje i na kloubech kolen, kotníků a prstech nohou.

Dům musí mít rovné základy, aby stál rovně. Lidské tělo je stejné jako dům, jeho základem jsou kyčelní kosti. Pokud kyčelní kosti nejsou v rovině, páteř se křiví. Odkloněné obratle začnou utlačovat nervy. Následkem toho vznikají bolesti v utlačovaných částech nebo poruchy v orgánech a střevech ovládaných těmito nervy. Odchylka obratlů také stahuje šlachy a svaly a zhoršuje oběh krve a lymfy.

Proto dříve či později vychýlení kyčelní kosti časem nepříjemně ovlivní nejen klouby celého těla, ale i vnitřní orgány.

Účinek tlako-hnětné kyčel-nápravné masáže

Metoda tisknutí-hnětení má lepší účinek než masáž prstová. Může tělo dovést zpět k rovnováze a funkčnosti všech jeho částí. Cílem je uvolnění svalů a blokád, náprava kloubů po celém těle a tím poskytnutí skutečné úlevy od bolestí, únavy či zdravotních problémů.

Pravidelná tlakohnětná masáž dokáže účinně předejít či odstranit i chronické bolesti zad a kloubů, zmírní skoliózu či postupující stav artrózy. Dokáže bojovat s bolestmi hlavy, svalovou ztuhlostí a bolavou krční páteří nebo rameny. Problémy pohybového aparátu většinou úzce souvisí se špatnou funkcí vnitřních orgánů.

Tato masáž dále upravuje:

  • krevní a lymfatický systém
  • menstruační bolesti a neplodnost
  • nespavost
  • imunitní systém
  • nemoci srdce, trávicího i vylučovacího ústrojí atd.

Masáže jsou vhodné pro všechny, s výjimkou nesouhlasu ošetřujícího lékaře.

Znaky úchylky kyčelní kosti jsou podrobněji popsány ZDE nebo si je můžete stáhnout ve formátu *.pdf a vytisknout (soubor je k dispozici v pravé části webu v sekci "Ke stažení").

Jdu na tlakohnětnou masáž poprvé

Masáž se provádí v lehkém oděvu na zemi na podložce. Co to znamená lehký oděv? Vezměte si slabé bavlněné tričko a slabé bavlněné tepláky nebo elastické kalhoty, pokud možno bez kapes a lampasů. Potřebuji totiž pod rukama “cítit” Vaše svaly a oděv ze silnější látky nebo kapsy či lampasy mi toto velmi znesnadňují. Hodně klientů si bere slabé bavlněné pyžamo, což je pro mne ideální, protože pak velmi dobře poznám jak svaly reagují. Během cca 60-ti minutové masáže ležíte nebo sedíte.